Ocena wątku:
  • 4 głosów - średnia: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Refleksje Habbiego
#1
Cześć wszystkim.

Na samym początku chciałbym was uprzedzić,że to co zaraz przeczytacie to tylko i wyłącznie moje refleksje/zdanie,więc jeżeli ktoś z was się z tym nie zgadza lub ma po prostu swoje zdanie,to zapraszam do dyskusji w komentarzach poniżej... (:

Więc...o czym wujek Habbi chce dziś z wami porozmawiać...głównie o tym co 'boli' mnie w tym gatunku,dlaczego według mnie nie ma jakichkolwiek szans na bycie na tzw. 'topie',troszkę o producentach jak i o samych słuchaczach...więc zbędnie nie przedłużając...zaczynajmy <:

Zajmijmy się najpierw samą produkcją i stojącymi za nią osobami...(Bo to w sporej mierze ma wpływ na upadek tego gatunku)

Kiedy dokładnie weszła ta 'moda' na brzmienie jak każdy wokół?...Używanie tych samych sampli,nexusa itd...podążanie tą samą utartą ścieżką i tworzenie wszystkiego według ustalonych 'zasad'...dążenie za wszelką cenę do bycia kimś innym tylko nie SOBĄ...zero jakiejkolwiek kreatywności i prób wymyślenia czegoś...czego tak na prawdę nikt jeszcze dotąd nie zrobił lub zrobiło to na prawdę mało osób...Kiedy?

Teraz pewnie wielu z was może powiedzieć..H3 przecież Ty też podrabiasz Deepforces-a Ty cholerny hipokryto.I tak,macie po części racje...bo odkąd pamiętam (bodajże był to rok 2011 tuż po skończeniu 'Broken Mind') chciałem odwzorować ten bass...nie obchodziła mnie kompletnie reszta...kick,synthy..cokolwiek.Więc próbowałem,żeby was nie skłamać...jakieś 10 miesięcy (nauka nie przychodziła mi zbyt szybko) zanim zrobiłem bass który według mnie brzmiał,nie bójmy się tego powiedzieć,zajebiście!Okej,więc co teraz? Mam mistrzowski bass itd. czas usiąść do jakiegoś utworu...co się okazało po jakiś 2-3 godzinach? Że ten bass kompletnie nie pasuje do MOJEGO stylu...słuchając tego nie czułem w tym siebie...tylko DF-a (jakkolwiek podejrzanie to może brzmieć Big Grin ) Więc ostatecznie zostałem z na prawdę dobrym bassem którego nie mogłem/nie potrafiłem użyć...tylko dlatego że miałem tą blokadę która mówiła mi że to nie to co chce robić.Teraz możecie się zastanawiać...zmarnowałeś 10 miesięcy na coś czego wgl nie użyłeś? Nie...według mnie to nie było marnotrawstwo,dzięki temu 'doświadczeniu' nauczyłem się/odkryłem kilka patentów które stosuję po dziś dzień.Na prawdę fajną i przydatną praktyką jest wykręcanie brzmień które nam się podobają,ale tylko dla samego faktu,jak są one zbudowane.Żeby nie było,w moim najnowszym remix-ie 'Cuts Like Ice' użyłem tego basu...tego samego którego wykręciłem i miałem już + - 3 lata temu...Więc nazywajcie to jak chcecie ale według mnie jednokrotne użycie samego bassu to nie od razu produkowanie w czyimś stylu jak robią to co nie którzy...(tutaj też po części chciałbym zwrócić uwagę na samych słuchaczy)

Zauważyłem (szczególnie ostatnio) że wielu z was,dosłownie...zachwyca się numerami chociażby od 'Dj-a Pimpka' który tworzy w stylu...który chyba każdy głuchy nawet zna.
Pominę już tutaj masę innych 'podrabiaczy' Hitmenów,Roba Maytha,THT itd. bo chce jeszcze troszkę pożyć na tym świecie a myślę że sporo czasu zajęło by mi opisanie tego wszystkiego...więc tutaj też moje pytanie co do samych 'odbiorców/słuchaczy' tego gatunku i konkretnie wyżej wymienionych 'podrabiaczy'...
Czy na prawdę...po tylu latach słuchania tego samego stylu,nadal macie ochotę słuchać (nie oszukujmy się)...TEGO SAMEGO?
Żeby nie było,oryginalne produkcje od Hitmenów czy Roba to nadal jedne z najlepszych numerów jakie powstały według mnie i na zawsze pozostaną w sercu praktycznie każdego słuchacza tego gatunku,ale ileż można słuchać tego SAMEGO intra? Dosłownie takiego samego...kompletnie nic się nie zmieniło,jeżeli już kogoś podrabiasz to spróbuj przynajmniej urozmaicić ten styl dodając coś od siebie czego słuchacze nigdy tam nie słyszeli...Wielu z was często piszę że 'muzyka się zmieniła,hu nie jest już taki jak kiedyś'...jasne że nie jest,i to też po części WASZA wina jako słuchaczy...skoro widzicie po raz enty ten sam numer w stylu hitmena...w stylu roba...i piszecie że to 'zagłada,mistrzostwo' itd. to nie dziwcie się że ten gatunek upada...naprawdę przykro mi to mówić i z góry przepraszam jeżeli kogoś urażę ale jeżeli nadal się na to wszystko godzicie i WAM to odpowiada to jesteście zwykłymi kretynami...

A co do samych producentów...na prawdę nie chce robić z siebie jakiegoś forumowego 'guru' za jakiego co nie którzy z was mnie tutaj uważają,ale spróbujcie czasem stworzyć coś WŁASNEGO...żyjemy w czasach gdzie mamy do dyspozycji niesamowite technologie a co za tym idzie świetne syntezatory,efekty itd...W internecie znajduję się MASA na prawdę świetnych tutoriali które możecie obejrzeć ZA DARMO!...wystarczy spędzić przy tym kilka godzinek tygodniowo.
Otwórz jakikolwiek syntezator:Sylenth1,Massive,Spire,Zebra2...cokolwiek...i zacznij kręcić czym popadnie.Z czasem zaczniesz rozumieć co do czego służy i jaki efekt możesz dzięki temu uzyskać...to na prawdę nie jest takie trudne jak może się wydawać,wystarczy chcieć! A jeżeli czegoś nie wiecie,to po prostu zapytajcie kogoś z forum...każdy z nas musiał gdzieś zacząć...ja nie miałem kogoś takiego jak H3 do kogo mógłbym sobie napisać i zaraz bym wiedział jak zrobić 'To'...dlatego wykorzystajcie tę możliwość (:

...i to by było na tyle,choć pewnie zapomniałem o masie rzeczy...najwyżej dopiszę w komentarzach jeżeli coś sobie przypomnę Big Grin
Anyway...mam nadzieje że za bardzo was nie zanudziłem i że weźmiecie sobie co nie które rady do serca (: Także Bailando,Cześć,Na razie i do następnego Big Grin


PS:Z góry przepraszam za słabą interpunkcje itd.
^__^





Signature of Hard3eat [Obrazek: IRfY64r.gif]
Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć linki.
Guest cannot abble to see links, please REGISTER to see links

Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć linki.
Guest cannot abble to see links, please REGISTER to see links



[-] 13 użytkowników podziękowało Hard3eat za ten post:
  • BeatNoiser, Crazz, D@n PE, Diven, Eleman, GreenB, K4SPRO, keron4, NENO, Nexoss, Ramiz, Simek, Vic


Wiadomości w tym wątku
Refleksje Habbiego - przez Hard3eat - 04-12-2015, 21:28
RE: Refleksje Habbiego - przez Arti - 04-12-2015, 23:22
RE: Refleksje Habbiego - przez Ramiz - 04-12-2015, 23:26
RE: Refleksje Habbiego - przez tortain - 04-13-2015, 00:25
RE: Refleksje Habbiego - przez Eleman - 04-13-2015, 09:34
RE: Refleksje Habbiego - przez Crazz - 04-13-2015, 19:34
RE: Refleksje Habbiego - przez Hard3eat - 04-13-2015, 20:57
RE: Refleksje Habbiego - przez Eleman - 04-13-2015, 21:35
RE: Refleksje Habbiego - przez Simek - 04-13-2015, 21:59
RE: Refleksje Habbiego - przez tortain - 04-13-2015, 22:29
RE: Refleksje Habbiego - przez Eleman - 04-13-2015, 22:34



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości