Handsupowo.pl, Hands Up Music, New Hands Up mp3
Darek Janik ( Dan Van Beat) - Wersja do druku

+- Handsupowo.pl, Hands Up Music, New Hands Up mp3 (https://handsupowo.pl)
+-- Dział: Kosz (https://handsupowo.pl/Forum-Kosz)
+--- Dział: Kosz (https://handsupowo.pl/Forum-Kosz--20)
+--- Wątek: Darek Janik ( Dan Van Beat) (/Thread-Darek-Janik-Dan-Van-Beat)



Darek Janik ( Dan Van Beat) - MarioB - 11-15-2011

Polski artysta szybkich brzmień, słuchany od najmłodszych lat (bynajmniej u mnie tak było) Tongue

Zaczęło się od ...
Był chłody wiosenny poranek 28 marca 1977r. kiedy to w jednym z Radomskich szpitali na świat przyszedł Darek Janik. Początkowo jak każde dziecko, pił mleko matki raczkował i nie dawał spać rodzicom w nocy. Prawdziwy koszmar zaczął się gdy dostał pierwsze w życiu cymbałki, gdyż jego zamiłowanie do tworzenia muzyki nie dawało innym domownikom spokoju. W szkole podstawowej Darkowi przytrafiła się okazja prowadzenia kilku imprez i bali - tak mu się to spodobało, że odkrył w tym jedą ze swoich pasji. Jego zamiłowanie do kuchnii i dziennikarstwa spowodowały, że w wieku lat 17 udało mu się zdobyć pierwszy wywiad. Był to wywiad z Edytą Górniak. W marzeniach zaś pozostawała wizyta na prawdziwej konferencji prasowej.

Pierwsze prawdziwe wyzwanie...
Z nadzieją odwiedzałem coraz to kolejne stacje radiowe, aby wreszcie trafić na pewne radio na ulicy Młyńskiej gdzie, ku moiej ogromnej radości zaproponowano mi, że dadzą mi szanse. Szansy tej oczywiście nie moglem przepóścić i mimo ogromnego stresu jaki się z tym wiązał zaryzykowałem. Przez 3 wspaniałe lata pod okiem mistrzów ćwiczyłem dykcje, emisje, szybkie i wyraźne czytanie oraz wszystkie inne umiejętności zarządzania własnym głosem. Każdego dnia czułem jak uczę się czegoś nowego, a każdy poranek przynosił coraz to nowe umiejętności. Po tym czasie przyszedł czas na pierwsze wystąpienie na żywo z mikrofonem. Wtedy to poraz pierwszy mogłem się poczuć jak prawdziwy dziennikarz, a dokładniej prezenter radiowy. Pod okiem Elżbiety Warchoł - bardzo rygorystycznej pani doktor logopedii, nauczyłem się naprawdę wiele i to głównie dzięki niej udało mi się przełamać najtrudniejsze bariery jakie miałem do pokonania. Ale, że w życiu ciągle trzeba się rozwijać postanowiłem zrobić swój pierwszy prawdziwy reportaż. Pomógł mi bardzo przy tym kolega z pracy, a bohaterem reportażu był Bp Jan Chrapka, który później tragicznie zmarł. Po publikacji tego reportażu, zostałem zauważony przez największych ze świata radiowego. Zaproponowano mi prace w Polskim Radiu. Byłem zdumiony i zachwycony ponieważ było to wtedy największa stacja w moim życiu. Niestety praca tam wiązała się z przeprowadzą z rodzinnego miasta do Stołecznego Miasta Warszawa. Oczywiście uczyniłem to bez zastanowienia!

Pierwsze wielkie sukcesy...
Szlifując z pasją moje umiejętności miałem przyjemność poznać kolejną wielką osobę w moim życiu. Janine Jankowską, ówczesną szefową studia reportażu Super Kobieta z wielkim bagażem doświadczeń, ale gdyby nie zaangażowanie Marzeny de Latour, mojej promotorki i kobiety, której też ogromnie dużo zawdzięczam to zapewne droga do Polskiego Radia byłaby o wiele trudniejsza.
Moje pierwsze zadanie polegało na przedstawieniu kilku reportaży które wykonałem pod okiem mojej szefowej. Był to naprawdę wielki skok w przód w moim życiu. Wiedząc, że dalsza praca nad sobą może przynieść dalsze sukcesy udałem się na kurs o Karte Mikrofonową... To kolejna szkoła życia prezentera radiowego. Po wyciśnięciu ze mnie siódmych potów udało mi się ją zdobyć. Udało mi się zdobyć staż w Telewizji Polskiej i poznać kolejną gwiazdę polskich mediów. Dzięki Maćkowi Orłosiowi nauczyłam się pracy z kamerą i pomagałem tworzyć "Teleexpress". Ludzi którcyh do tej pory znałem tylko z telewizji miałem okazje poznać na żywo. Przyszedł czas na moją pracę licencjacką i jej obronę. Oczywiście zaraz po tym zabrałem się za prace magisterską którą pisałem przez kolejne dwa lata.

[...] Pominiemy parę wcześniejszych wpisów, przejdźmy to teraźniejszości...
Dziś Darek jest prezenterem radiowym w Radiu Planeta. Zasłynął z utworu Destiny wpółtworzonego wraz grupą Groovebusterz z której odszedł. Przygotowuje teraz nowe nagrania pod pseudonimem artystycznym Dan van Beat. W marzeniach chce ukończyć doktorat. Na codzien to poporstu zwykły, miły facet, który zawsze będzie sobą i nigdy się nie podda.