Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Regulamin rangi HUM.
#10
Są głupie. OK. Tylko że: wbija taki człeczek na forum (absolutny świeżak załóżmy) i pierwsze co robi wrzuca swój temat z kandydaturą na HUM. Po tyg. najczęściej rangę dostaje i co?... a no właśnie co? Wchodzi na forum, zakłada stos tematów z własnymi nutami mając kolokwialnie rzecz ujmując wyj**** ja to co dzieje się na forum itd. Ranga powinna być przyznawana za jakikolwiek wkład w forum i braniu udziału w jego życiu, udzielaniu się, dawaniu porad początkującym maker'om, zawsze winien być skorym do pomocy. Nie chciałbym promować kogoś kto ma na mnie właściwie wywalone. Ty masz fanpage, ja mam fanpage, forum również ma... co Ci szkodzi wklepać adres do forum w podpisie pod traczkiem lub (w moim przypadku) umieścić logo na coverku. Współpraca pomiędzy społecznością forum a producentem jest konieczna i nie ma prawa bytu kiedy jedna ze stron nie daje od siebie nic poza rzeczonym utworem i pożal się boziu łaską że w ogóle chciało mi się wejść i go udostępnić go wam forumowym fanom. Dlatego wg. mnie minimalna ilość postów JEST konieczna aby osobnik zaznajomił się trochę z zasadami panującymi na forum, z ludźmi tutaj, ich wymaganiami, sugestiami itp. Żadna ze stron nic na tym nie straci prawda?



[-] 3 użytkowników podziękowało NENO za ten post:
  • .DragoN., DJ Kludu, Jumproxx
#11
Popieram wypowiedz NENO




Signature of Jumproxx
Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć linki.
Guest cannot abble to see links, please REGISTER to see links
[-] 1 użytkownik podziękował Jumproxx za ten post:
  • DJ Kludu
#12
NENO świetnie ujęte Big Grin



[-] 1 użytkownik podziękował .DragoN. za ten post:
  • DJ Kludu
#13
Dziękuję;] Może nie świetne ujęcie a prosta argumentacja.

Pozostaje również kilka innych kwestii odnośnie nowego regulaminu i prywatnie uważam że nie liczba nabitych postów jest tu najważniejsza.

Pierwsza z nich to: jakie utwory powinny być brane pod uwagę podczas rekrutacji.
Uważam że dobrym rozwiązaniem powinny być 4 utwory w tym minimalnie JEDNA autorska produkcja. Dlaczego?
Otóż, jak wiadomo Remix to remix. Kity złożone są najczęściej albo z gotowych midi które można od razy wykorzystać, albo z gotowych dźwięków wav które można wrzucić w kompozycję. Nie każdy musi znać oryginał domniemanej remiksowanej nuty. Żyjemy w czasach gdzie właściwie żadną sztuką jest znalezienie odpowiedniej barwy lead'a w setkach tysięcy dostępnych presetów na wszelakie wtyki i ,,założenie" ich na midi. Autorska produkcja w jakiś sposób pokaże czy masz wyobraźnię czy nie. Czy jesteś w stanie sklepać samodzielnie każdą ścieżkę swojego utworu własnoręcznie i według określonego przez Ciebie pomysłu. Produkcja taka jest robiona od podstaw (najczęściej) a remix już nie do końca (choć fakt, zdarzają się nieliczne wyjątki). Dlatego myślę że warto się nad tym zastanowić.

Drugą sprawą (wspomniany. PS. w poście Kludu na który rzekomo mam ponarzekać) jest to, CO dostaje od forum Hands Up Maker kiedy już uzyska tą rangę.
Jak już wyżej wspomniałem zakładam że każdy kto zajmuje się muzyką na tym forum posiada jakiś swój Fanpage. Forum również. Myślę że warto by było pomyśleć nad nieco szerszą promocją dla makerów. HUMaker udziela się w pokoju z Amatorskimi Produkcjami, umieszcza linki do forum pod swoimi miksami, taguje utwory lub umieszcza logo forum na Coverku swojej nutki (z coverkami podejrzewam że też nie byłoby problemu, jest Criss, jestem ja.. sądzę że jeśli ktoś by chciał grafikę do swojej nuty na pewno by ją otrzymał) i w zamian otrzymuje to samo od forum. Np. na Facebook'u forum umieszczona zostaje notka o nowej produkcji od maker'a (tak jak było w przypadku mojego ,,Moments" co bardzo pozytywnie mnie zaskoczyło) którą po prostu się poleca. Forum wykazuje inicjatywę reklamy i dzięki temu prostemu zabiegowi zyskałoby sporą częstotliwość News'ów na fan page'u. skutkiem czego staje się bardzo aktywne w sieci oraz dostaje reklamę u maker'a, a maker z kolei otrzymuje reklamę swojej produkcji niekoniecznie tylko od forum ale również od jego użytkowników.
Warto też zastanowić się nad umieszczaniem kilku produkcji od maker'ów na Hit Mix'ie bo prywatnie wydaje mi się zgoła lekką dyskryminacją nie umieszczanie produkcji od naszych dzielnych zdolnych chłopakówWink Gdyby liczba produkcji narosła do odpowiedniej ilości to można też pokusić się o mały Promo Mix jako dodatek do Hit Mix'a (w końcu nie trzeba ograniczać się tylko do jednego seta prawda).

Reasumując. Maker wg. mnie powinien w zamian za reklamowanie forum, udzielanie się na nim i o nim, pomocy młodym producentom przy utworach, otrzymywać aktywna promocję swojej produkcji, albumu, seta etc.

Czekam na wasze sugestie.

PS.Tak, wiem że za dużo gadam Big Grin



[-] 3 użytkowników podziękowało NENO za ten post:
  • .DragoN., Bootyplayerz, DJ Kludu
#14
Ok więc ja popieram w 100% Neno. Jeśli chodzi o grafikę to ja czy H3 też w tym ogarniamy trochę Big GrinBig Grin

Jeśli chodzi o promowanie HUM na fbw zamian za pomoc na forum jest zaj3bista sprawa Big Grin

Podpisuję się pod Neno.Czyli tak:

Aby otrzymać rangę HUM należy:
-posiadac 100 postów??
- 10 thanksów??(wiekszosc nawet nie wie ze jest taka opcja jak thanks xD)
- złożyć podanie któro bedzie zawierało 4 utwory w tym minimum jeden singiel

W zamian:
Promocja na fb i Hit Mixach



Tak??




Signature of Bootyplayerz
Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć linki.
Guest cannot abble to see links, please REGISTER to see links
[-] 1 użytkownik podziękował Bootyplayerz za ten post:
  • DJ Kludu
#15
Popieram Neno co do rangi HU Maker. Minimum jedna własna twórczość. Również można pomyślec o użytkownikach, którzy ''wzbogacają'' forum nie tylko swoimi trakami, badz trakami nieco slawniejszych producentów, ale także dodają jakieś inne rzeczy związane z produkcja muzyki i wgl z muzyką, np jakieś ciekawostki itd. tak żeby ci, którzy nie zajmują się produkcja również byli docenieni, ot zwykłym wspomnianym wczesniej 'thanksem'. Btw zauwazylem ze właśnie dział ''Materiały do produkcji" świeci troche pustkami dlatego dodaje tam co jakiś czas coś nowego Big Grin bo w końcu branie udział w życiu forum to nie tylko nabijanie postów Smile Takie jest moje zdanie.



[-] 2 użytkowników podziękowało Vandergrift za ten post:
  • DJ Kludu, Jumproxx
#16
100 to za dużo. Nie zniechęcajmy nikogo na starcieWink 20 konkretnych postów myślę że wystarczy.



[-] 1 użytkownik podziękował NENO za ten post:
  • DJ Kludu
#17
Ja uważam ze może nie 20 ale tak z 50 Big Grin tylko tak jak Neno mówi ''konkretnych'' Smile żeby nie było za latwo bo tak to bd posty typu "fajne" , "do du*y" itd. Wiadomo, jak ktoś zgłasza kandydature, że tak to nazwe, to i tak trzeba go 'prześwietlić'... to tylko moje zdanie



#18
Naaah, jeśli ktoś ma coś wartościowego do powiedzenia to spokojnie wystarczy 20 postów. 50 dość długo by się prześwietlało jak to ładnie określiłeś. Za 50 postów przyznawałbym rangę hands up fan.



[-] 1 użytkownik podziękował NENO za ten post:
  • DJ Kludu


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Propozycja nowej rangi Henricsone 9 2,314 08-30-2012, 15:10
Ostatni post: .DragoN.



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości