Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Hardcorowa przestrzeń synt
#1
Witam wszystkich bardziej i mniej znających się na produkcji i muzyce !!!


Otóż sprawa wygląda tak: OmgOmgOmg



Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć linki.
Guest cannot abble to see links, please REGISTER to see links



Jak osiągnąć tą ekstra przestrzeń słyszalną w wielu utworach HU/Dancore/UK Hardcore ???????

Szczególnie w tym utworze, a jeszcze szczególniej - na samym początku.

Bo na samym początku, mimo iż nie ma lidu, tego syntu prowadzącego, jest to mój ulubiony moment w tym utworze. Chodzi mi o ten synt, który idzie jakby równolegle z basem, ale na pewno kilka oktaw wyżej, i to ma chyba jeszcze jakiś revern czy coś, bo brzmi tak pięknie że się zakochałem Heart

Jak właściwie się nazywa to brzmienie, ten element utworu, pad jakiś czy co ?

No i najważniejsze - jak to zrobić, na czym to wykręcić, nie wiem, są jakieś fajne presety do tego, najlepiej na sylentha, hmm może w tej pace od H3 "Dream Soundbank" jest jakiś preset który po odpowiedniej modyfikacji może tak brzmieć ?

Jak osiągnąć coś takiego, bo razem z basem, perką i resztą to brzmi genialnie. OmgBlush Big Grin




Signature of Eleman

FOLLOW: Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć linki.
Guest cannot abble to see links, please REGISTER to see links

SUBSCRIBE: Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć linki.
Guest cannot abble to see links, please REGISTER to see links




[-] 1 użytkownik podziękował Eleman za ten post:
  • RobBrian
#2
pad z saidchainem.



[-] 1 użytkownik podziękował Discotoxic za ten post:
  • Eleman
#3
Hmm no niby pad z saidchainem, tez tak robię, ale to nie brzmi tak samo, to nie jest ta harmonia, ten klimat, wg mnie ta barwa tego padu jest dość specyficzna, zresztą już o to pytałem w pierwszym poście. Większość padów które mam nawet po modyfikacji z innych brzmień jest dużo gładsza, co nie zmienia faktu, że ostrzejsze presety leadów zagrane jako pady tez się tu niestety nie sprawdzają.




Signature of Eleman

FOLLOW: Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć linki.
Guest cannot abble to see links, please REGISTER to see links

SUBSCRIBE: Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć linki.
Guest cannot abble to see links, please REGISTER to see links




[-] 1 użytkownik podziękował Eleman za ten post:
  • RobBrian
#4
Mam ten sam problem co przedmówcaWink. Pomoże ktoś?



#5
to sa dobrze dobrane akordy na saidchanie i brzmia swietnie jezeli nie urozmaicisz swoich to nie osiagniesz takiego efektu



#6
Supersaw Lead na wysokiej oktawie z mocnym sidechain'em i ściętym ,,dołem" co by nie kolidował z bass'em (który z kolei ma nieco uciętą górę). I dobrze rozegrany w panoramie. Taki efekt jest łatwy do uzyskania.




Signature of NENO
Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć linki.
Guest cannot abble to see links, please REGISTER to see links

Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć linki.
Guest cannot abble to see links, please REGISTER to see links
[-] 1 użytkownik podziękował NENO za ten post:
  • Eleman
#7
Hmm, okej dzięki, to żeby nie zakładać kolejnego tematu...

Ostatnio słucham dużo oldskulowego Happy Hardcore, przypominającego bardziej szybkie techno, i współczesnego UK Hardcore przypominającego już szybki hands up, i w obydwu zauważyłem że wszystkie ścieżki są z wyjątkiem...basu. Jeśli już jest, to bardzo słabo słyszalny, ale zazwyczaj go nie słychać, jedynie na offbicie ścieżkę basu wybija ten cały pad bądź dodatkowa ścieżka na głównym leadzie...WTF ? Może mi to ktoś wyjaśnić ? Bo wszędzie piszą że tam ma być normalnie bas, a ja tam słyszę dziwny kick i pad, jakby brak niskich częstotliwości zupełnie.....czy to tylko złudzenie ? Jeśli tak, to co je powoduje, że to tak wszystko brzmi ? Zaznaczam że odsłuch mam dobry, zazwyczaj niskie częstotliwości, nawet do 40 Hz w dół słyszę wyraźnie...poniżej zresztą też tak do niecałych 30 Hz słyszę i czuję takie plumkanie już bardziej, w sumie to bardziej czuje niż słyszę, takie ciche buczenie już...Natomiast we wspomnianych wyżej gatunkach nie słyszę poniżej niecałych 100 Hz nic......

PS: Oczywiście nie dotyczy o wszystkich utworów, głównie sprawa dotyczy happy hardcore, bo w przykładzie jaki podałem w pierwszym poście, słyszę bas bardzo wyraźnie, chociaż jest on inny od hendzapowego, właśnie wie ktoś jak osiągnąć takie brzmienie w miksie, i generalnie jakiego syntu, presetu użyć najlepiej ? Bo ja eksperymentowałem z różnego rodzaju kompresją, maksimusem, sajdczajnem, EQ itp. i nie ma tego czegoś...Co źle robię ? Sajdczajn z grossbeata do tego wystarczy, nie ?




Signature of Eleman

FOLLOW: Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć linki.
Guest cannot abble to see links, please REGISTER to see links

SUBSCRIBE: Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć linki.
Guest cannot abble to see links, please REGISTER to see links








Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości