Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dźwięk z sampla
#1
Witam,Wink chciał bym się dowiedzieć jak z danego sampla załóż my że np z paczki jakiejś od vengeance. Mam sampla leadu, czy tam jakiegoś pada i moję pytanie właśnie tkwi w tym jak wyciągnąć dźwięk z tego sampla tak abym mógł sobie później ułoźyć własną melodię pod ten dźwięk z sampla.
Może ktoś zrozumie o co mi chodzi bardzo proszę o odpowiedź Wink



#2
No normalnie kopiujesz do step sequencera i prawym klawiszem myszy na to i wybierasz "piano roll"...o to chodziło ?




Signature of Eleman

FOLLOW: Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć linki.
Guest cannot abble to see links, please REGISTER to see links

SUBSCRIBE: Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć linki.
Guest cannot abble to see links, please REGISTER to see links




#3
nie do końca.
bo gdy tak robię to muzyka nachodzi na siebie gdy ułoże coś w Piano Roll i jest to chyba spowodowane długością sampla.



#4
No to robisz tak samo, tylko że skracasz długość sampla Wink klikasz w sampel na sekwencerze, otwiera Ci się "Channel settings", i w pierwszym menu "SMP" tam masz różne ustawienia parametrów do tego, m.in. na dole w "time stretching" ale i nie tylko...Tam możesz dowolnie wydłużać lub skracać sampel, tylko bez przesady, bo bo zbyt dużym wydłużeniu może się jakość zepsuć, ale w twoim wypadku to chyba skrócić trzeba Wink Tyle ode mnie, niech się wypowiedzą inni bardziej obyci w temacie, najlepiej ciemnoniebiescy Big Grin




Signature of Eleman

FOLLOW: Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć linki.
Guest cannot abble to see links, please REGISTER to see links

SUBSCRIBE: Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć linki.
Guest cannot abble to see links, please REGISTER to see links




[-] 1 użytkownik podziękował Eleman za ten post:
  • Zefello
#5
Lead z sampla (oh god why...) lepiej żeby był długi,bo przy wyższych nutach będzie się coraz bardziej skracał więc zostaw go jaki jest.
Teraz żeby nuty nie nachodziły na siebie musisz ustawić obwiednie głośności,czyli:
Klikasz na sampel,zakładka INS - VOL i tam ustawiasz ATT,SUS,REL,DEC na 0, a HOLD na maxa.
Teraz możesz układać normalnie melodie i powinno być ok,ale jeśli dźwięk będzie za gwałtownie się kończyć to możesz lekko podnieść gałkę REL (Release). Mam nadzieje że pomogłem Big Grin




Signature of Hard3eat [Obrazek: IRfY64r.gif]
Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć linki.
Guest cannot abble to see links, please REGISTER to see links

Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć linki.
Guest cannot abble to see links, please REGISTER to see links



[-] 3 użytkowników podziękowało Hard3eat za ten post:
  • Eleman, Lucky, Zefello
#6
(03-14-2014, 06:10)Hard3eat napisał(a): Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć linki.
Guest cannot abble to see links, please REGISTER to see links
Lead z sampla (oh god why...) lepiej żeby był długi,bo przy wyższych nutach będzie się coraz bardziej skracał więc zostaw go jaki jest.
Teraz żeby nuty nie nachodziły na siebie musisz ustawić obwiednie głośności,czyli:
Klikasz na sampel,zakładka INS - VOL i tam ustawiasz ATT,SUS,REL,DEC na 0, a HOLD na maxa.
Teraz możesz układać normalnie melodie i powinno być ok,ale jeśli dźwięk będzie za gwałtownie się kończyć to możesz lekko podnieść gałkę REL (Release). Mam nadzieje że pomogłem Big Grin

W melbourne house lead, a właściwie drop na samplu wokalnym się sprawdza świetnie Big Grin




Signature of Eleman

FOLLOW: Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć linki.
Guest cannot abble to see links, please REGISTER to see links

SUBSCRIBE: Goście nie widzą linków. Zarejestruj się aby zobaczyć linki.
Guest cannot abble to see links, please REGISTER to see links




[-] 1 użytkownik podziękował Eleman za ten post:
  • Hard3eat


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Dziwna konwersja sampla Arti 2 793 07-11-2015, 16:47
Ostatni post: Arti
  Jak wykręcić taki dźwięk? RobBrian 1 956 02-13-2015, 00:26
Ostatni post: Discotoxic
  Dźwięk Balonu Ramiz 2 1,175 05-16-2013, 01:00
Ostatni post: Ramiz



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości