Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dobrego trudne początki...
#1
*spoiler alert !*
To będzie długi tekst, więc zarezerwuj sobie 3-4 minutki jeśli chcesz go w całości przeczytać. Dziękuję Tongue
*spoiler alert !*

Witam producentów, od amatorów do hard pro !
Dużo się na tym forum dzieje. Z dnia na dzień coraz to więcej (takie mam wrażenie xD). Jestem już tu parę dni i naprawdę cenię sobie czas spędzony tutaj. HU, od chwili gdy go "odkryłem", stał się dla mnie czymś więcej niż muzyką. Działa na mnie w naprawdę imponujący sposób.
Ale coś nagle "wywindowało" moje ambicje.
Panująca tutaj atmosfera, nastawienie użytkowników do muzyki, zaangażowanie każdego w życie tutejszej społeczności skłoniło mnie do przemyśleń...
I było tylko: "S#it gets real !"
Więc chciałbym zacząć producentkę na nowo, ale z większym zacięciem.
"Na nowo?" - Tak, bo już w tym siedziałem troszkę (powiedzmy 10h w FL`u), ale nigdy nie skleiłem nic porządnego albo pasującego dla mnie.

Czyli, wracając do tematu, będę pytał się Was tutaj o rzeczy elementarne, podstawowe, może kiedyś zaawansowane dotyczące produkcji tracków HU.

Czemu tak was zanudzam takim wstępem, skoro mogłem napisać tylko powyższe zdanie? Chciałem pokazać, że tym razem naprawdę mi zależy, że to nie kaprys albo pojedyncza zachcianka. Chcę promować HU, wynieść go ponad "electro-house s*ity" (bez urazy :p), wnieść coś swojego do tego jakże mało znanego a zacnego gatunku muzyki. Słuchając Waszych produkcji, nawet tych amatorskich, powtarzam sobie: "Czemu ja takiego czegoś nie zrobię ?" Dlatego myślę, że z Waszą pomocą i moim uparciem oraz ciężką pracą zadowolę nie tylko siebie, ale i wszystkich HU loverów.

To powyżej bardziej przypomina emocjonalny wywód niż jakąś prośba ale... Tongue
więc co do pytań:
Bez FL`a się chyba nie obejdzie Big Grin (chyba że jest jakaś alternatywa Smile)
co do wtyczek, czy na podstawce FL`a da się coś stworzyć (sensownego) ? Nexus to bardziej mus czy opcjonalne wyjście ?
Zacząć lepiej od remixów (np. z midika) czy kleić coś swojego (swój lead itd)?
Może masz jakieś rady dla żółtodzioba na dobry początek ? Chętnie wysłucham Big Grin
Na początek wystarczy pytań Smile

Jeśli dobrnąłeś aż tutaj to naprawdę dzięki że poświęciłeś ten czas. Wiem ,pewnie wygląda to nie za ciekawie (troszkę żałośnie ;/), ale liczę na Wasz pozytywny głos w mojej sprawie Smile




[-] 4 użytkowników podziękowało Henricsone za ten post:
  • Bootyplayerz, Chytry Jaca, DJ Kludu, Skrzynek
#2
widzę że chcesz więc pomogę ;d
po kolei, FL jest chyba najbardziej znanym i wydaje mi się że najłatwiejszym z wszystkich Daw'ów ; ) więc przy nim proponuję zostać ; )
wtyczki.. hmmm raczej jeśli chodzi o nexusa osobiście raczej staram się go ograniczać bo to są po prostu gotowe dźwięki i tyle ; )
a wtyczki jakie by Ci się przydały ? hmm Big Grin na pewno zebra2, sylenth1 i masa tych najbardziej znanych ;d to inni Ci jeszcze powymieniają ;d bo ja teraz nie kojarzę wiele ;d
jeśli chodzi o początki, na pewno łatwiej Ci będzie z gotowych midi sklejać coś niż tworzyć melodie.. ja po dziś mam problemy z melodiami a tworze już od ponad roku xd
to tak w skrócie ;d

nie mam weny żeby więcej dziś napisać ;d
ale Tobie gratuluje chęci i obyś miał je jak najdłużej Big Grin



[-] 1 użytkownik podziękował DJ Kludu za ten post:
  • Henricsone
#3
FL - jak powiedzial kludu, jest jednym z popularnieszych programow daw, dlatego znajdziesz do nie wiele tutoriali, czy innych pomocnych rzeczy.
Nexus - to 'dodatek' podsatwowymi wtyczkami (jak dla mnie) powinny byc sylenth1, zebra, massive, to starczy! Smile ( Do dzwiekow ).
Jedyna wtyka 'dodatkowa' jaka stosuje w efektach jest izotope.

Bierz sie za remole (masz gotowe melo / bass) - latwo zbudowan na tym nowy traczek! Smile

@Down

Do nazw dopisz 'thepiratebay' i juz mamy pobieranie z torrentow za darmO! Smile



[-] 2 użytkowników podziękowało Duanta za ten post:
  • DJ Kludu, Henricsone
#4
mysle ze przydatne beda takze paczki z serii vengeanceSmile znajdziesz tam roznego rodzaju przydatne sample. perkusja jest od a do z (kicki, clapy, hit, snare ewrifink)
a ponadto vocale (zawsze sie przydaja) i gotowe kity (jakby gotowe piosenki rozlozone na czesci pierwsze, tyle ze nie w formie MIDI a mp3 Tongue) kity zawsze sie przydaja na start, zeby ogarnac mniej wiecej jak ma wygladac utwor, czego sie tam uzywaWink

ja te paczki pobieralem z konkurencyjnego forum, wiec linkow z nich nie bede wrzucalTongue ale bez problemu znajdziesz je wpisujac nazwe w wyszukiwarke
m.in:
vengeance essential clubsounds vol 1,2,3,4
vengeance essential house vol 1,2,3
vengeance total dance sounds vol. 1,2,3
vengeance essential sounds
and meny moreSmile




Signature of Skrzynek Sprzedam Opla! Pisać Priv. Wink
[-] 2 użytkowników podziękowało Skrzynek za ten post:
  • DJ Kludu, Henricsone
#5
No dobra Smile
Teraz kolejna seria pytań:
Jaka wtyczka (dźwięki z niej) najlepsza jest do melodii, która do baseline itd ?
Czy presety we wtyczkach wystarczają by coś skleić, albo samemu coś "wyciągnąć" ?
Sample ze podstawki FL wystarczą, czy dociągnąć sobie coś extra ?

Na razie jestem w fazie "przestraszenia" całym interfejsem (szczególnie Sylenth) Tongue.
To strasznie odbiera chęci ale trzeba temu sprostać i się przemóc



#6
Ja również polecam te pakiety tych paczek bo są naprawdę świetne Wink
- vengeance essential clubsounds vol 1,2,3,4
- vengeance essential house vol 1,2,3
- vengeance total dance sounds vol. 1,2,3
- vengeance essential sounds
and meny Smile
Sam mam pościągane praktycznie w większości które mnie interesowały i składam studio sobie powoli swoje Tongue jeszcze brak parę rzeczy ale już nie długo Tongue
W dodatku polecam programy jak:
- Ableton Live i FL Studio
- Logic Pro (Działa ino na Apple)
- Reason
- Cubase

Z tym pakietem można działać bez problemu Tongue



[-] 1 użytkownik podziękował Bryan za ten post:
  • Henricsone
#7
dzwiek melodii - LEAD
to zalezy od gustuSmile najczesciej to sa jakies super sawySmile w nexusie jest tego pelno, jak bardziej ogarniesz to (albo nawet i teraz) mozesz zaczac probowac swoj wlasny wykrecic, ktory bedzie twoim "znakiem rozpoznawczym" xD

presety z wtyczek absolutnie wystarczaja zeby zrobic jakis kawalekSmile na pewno na PA na handsupowo.pl xD

sample z podstawy... raczej nie, pobierz (lub KUP, jak my wszyscy uczciwi ;P) te paczki vengeance o ktorych pisalem wczesniej, przydadza sie na prawde (zwlaszcza perkusja= kick, clap itp.)




Signature of Skrzynek Sprzedam Opla! Pisać Priv. Wink
[-] 1 użytkownik podziękował Skrzynek za ten post:
  • Henricsone
#8
melodie wykrecisz na sylencie, zebrze, na 3osxc na wszystkim Big Grin. Polecam sylentha latwiej ogarnac caly ten 'balagan' Smile
bassline najlepiej bo leciec z sytrusa Big Grin ja tak robie ;d



[-] 1 użytkownik podziękował Duanta za ten post:
  • Henricsone
#9
Dzięki na razie wszystkim za rady Smile, naprawdę się sprawdzają Big Grin
ale teraz znowu schody :/ :
MIKSER (narzędzie które już zdążyłem znienawidzić)
Czy powinienem dociągnąć jakieś efekty do mixera, czy podstawowe starczą ?
Czy każdy pattern \ sampel \ dzwięk zewnątrz musi mieć nałożony efekt w mikserze ?
Jak już efekty muszą być, to lepiej jak są na master czy na osobnych chanelach ?









Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości